Huba Ganoderma t.j. Reish

Reishi, známu aj pod japonským názvom Ganoderma, v Ázii poznajú viac ako 2 000 rokov. Čínska a japonská kultúra ju využívala najmä pre jej neobyčajné vlastnosti a schopnosť harmonizovať činnosť všetkých orgánov. V starej Číne bola Reishi veľmi populárna, najmä na cisárskom dvore, a to pre jej efektívnosť a absenciu vedľajších účinkov. Bola taktiež veľmi drahá, pretože sa vyskytovala len zriedka. Nájdeme ju na juhozápade Číny, kde rastie prevažne na odumretých slivkových stromoch alebo pňoch. Jej vzácnosť umocňuje fakt, že na 10 000 stromoch sa nájde len jeden hríb. Preto si ju v minulosti mohli dovoliť len tí najbohatší. Široké využitie Reishi v medicíne priniesla až jej priemyselná kultivácia v 70. rokoch minulého storočia v Japonsku. Ako v histórii, tak aj v dnešnej dobe má preventívna medicína stále väčší význam a v tom je vynikajúca úloha REISHI.

Táto huba pomáha zdravým ľuďom neochorieť. Môžeme ňou posilňovať srdce proti vplyvom stresu, imunitný systém proti krízovým stavom. Tým, že do krvi privádza viac kyslíka, dokáže zvýšiť výkonnosť organizmu. Polysacharidy, ako najaktívnejšia zložka, posilňujú imunitný systém a znižujú vedľajšie účinky chemoterapie. Kyselina ganoderická poskytuje úľavu pri alergiách, utlmuje aktivitu chemických mediátorov zápalov, vrátane uvoľňovania histamínu. Reishi je taktiež považovaná za adaptogénnu látku bez vedľajších účinkov pri dlhodobom užívaní. Adaptogénne látky pomáhajú organizmu prispôsobiť sa prostrediu a stresovým faktorom plynúcich z modernej doby (vystavovanie sa toxínom, radiácii, stres z kolísania teplôt alebo infekcie organizmu).

Účinky:

- znižuje obsah cholesterolu a voľných tukov v krvi

- znižuje hladinu krvného cukru a reguluje činnosť slinivky (pankreasu)

- znižuje obsah lipidov v krvi a stabilizuje membrány červených krviniek

- nakoľko obsahuje adenozin, môže obmedzovať hromadenie krvných dostičiek, rozkladať trombíny a obmedzovať vznik trombózy

- optimalizuje činnosť kôry nadobličiek

- zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu

- zabraňuje odumieranie tkanív, spomaľuje starecký pokles mozgových funkcií

- spomaľuje senilitu udržiavaním zdravého tela

- zabraňuje degenerovaniu orgánov

- zabraňuje vzniku alergií následkom pôsobenia antigénov, a tým obmedzuje vylučovanie histamínov bunkami

- prispieva k prevencii proti vzniku nádorových ochorení a blokuje látkovú výmenu nádorových buniek (pôsobí preventívne proti poškodeniu tkanív, zabraňuje náhlym úmrtiam pacientov s nádorovou chorobou následkom tumorovej embólie, zabraňuje vzniku trombózy, rozpúšťa trombíny, zvyšuje účinnosť protinádorových liečív, znižuje rakovinou spôsobovanú bolesť)

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie. Nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom. Údaje a informácie sú prevzaté z dostupných overených internetových zdrojov.