Lepidium Meyenii - Koreň Maca

Maca je prastará liečivá rastlina Peruánskych Ánd. Maca, tiež známa ako Lepidium Meyenii, sa pestuje v náhorných plošinách stredného Peru.

Jedlý koreň je podobný reďkovke a patrí medzi základné zložky potravy miestneho obyvateľstva. Maca je v Peru uctievaná už viac než 2000 rokov.

Legenda hovorí, že bojovníci Inkov jedli Macu pred bojovými výpravami, na dosiahnutie väčšej sily a vytrvalosti. Španielski dobyvatelia ju nazývali „sexuálnou rastlinou Inkov“.

Súčasný vedecký výskum potvrdil jej výrazný účinok na zlepšenie fyzickej a psychickej výkonnosti, predĺženie života a predovšetkým výrazný vplyv na reprodukčné zdravie. Stimuluje ako mozgové centrá, tak aj reprodukčné orgány prostredníctvo normalizácie hormonálnej hladiny. Napomáha riešiť krízu stredného veku a manažérsky syndróm v sexuálnej oblasti.

Zvyšuje libido a výrazne podporuje erekciu.

Zvyšuje fyzickú a psychickú odolnosť, podporuje imunitu, pozitívne ovplyvňuje menštruačný cyklus a pôsobí proti osteoporóze. Užívanie koreňa Maca vedie k zvýšenej sexuálnej žiadostivosti. Aktivuje bunkový metabolizmus, taktiež predlžuje vek, zvyšuje odolnosť proti únave, zlepšuje mentálnu koncentráciu a duševnú odolnosť.

Účinky:

- pomáha pri mužskej impotencii, ženskej frigidite

- dlhodobo výrazne podporuje erekciu

- stimuluje sexuálnu aktivitu

- zvyšuje libido

- má pozitívny vplyv na potenciu, objem semena a pohyblivosť a počet spermií

- neplodnosť

- priaznivo pôsobí na prostatu

- pôsobí proti duševnej vyčerpanosti, stresu, posilňuje psychickú odolnosť

- posilňuje a omladzuje organizmus, zmierňuje príznaky starnutia

- podporuje rast svalovej hmoty

„ Ak môžeme nahradiť farmaceutické lieky prírodnými liekmi alebo liekmi na báze rastlinných zdrojov, musíme to urobiť. Človek má vo svojom vnútri ohromný obranný potenciál. Liečenie zdravotných problémov by malo tkvieť v prebudení týchto často spiacich, otupených možností. Liečba s peruánskymi rastlinami ako Uncaria Tomentosa, Sangre de Drago, Hercampuri, Pasuchaca, Chuchuhuasi, Maca je nenásilná metóda rátajúca s povzbudením obranných mechanizmov organizmu.“ (Edmund Szeliga, páter, poľský misionár)

KÚRA ODPORÚČANÁ PRI ZVäČŠENEJ PROSTATY A ZÁPALU PROSTATY, IMPOTENCII A NEPLODNOSTI dávkovanie:

Prvá etapa

- šesťtýždňová očistná kúra (viď.Hercampuri)

Druhá etapa:

SANGRE DE DRAGO

- užívať trikrát denne (počas jedla alebo po jedle) jednu kapsulu extraktu alebo 10 kvapiek extraktu tekutého (najlepšie rozriedených v šťave z hrozna)

MACA

- 6 mesiacov užívať trikrát denne (v prestávke medzi jedlami) jednu kapsulu. MACU by nemali užívať osoby so značnou nadváhou. Po mesačnej prestávke je možné druhú etapu opakovať.

KÚRA ODPORÚČANÁ PRI ZLOMENINÁCH KOSTÍ, NECHUTENSTVE, PORUCHÁCH MENŠTRUÁCIE, OSTEOPORÓZE, MENOPAUZE dávkovanie:

Prvá etapa

- šesťtýždňová očistná kúra (viď.Hercampuri)

Druhá etapa:

MACA

- trikrát denne (v prestávkach medzi jedlami) jednu kapsulu súčasne

VILCACORA + ŽRALOČIA CHRUPAVKA

- užívať tri mesiace trikrát denne jednu kapsulu Macu by nemali užívať osoby so značnou nadváhou. V takýchto prípadoch podávame iba preparát Vilcacora + žraločia chrupavka.

Kúra by mala trvať až do viditeľného zlepšenia stavu (do 6 mesiacov). V prípadoch zlomenín, osteoporózy a menopauzy užívame súčasne s Macou preparát Vilcacora + žraločia chrupavka - až do 6 mesiacov trikrát denne jednu kapsulu, do zlepšenia stavu (prechodne môže vyvolať riedku stolicu).

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie. Nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom. Údaje a informácie sú prevzaté z dostupných overených zdrojov.