Hercampuri - rastlina


Rastie v malých skupinkách v ťažko prístupných polohách peruánskych Ánd v drsných klimatických podmienkach vo výškach 3.500 - 4.300 m. Rastlina dorastá do výšky 15 cm. Stonka je tmavohnedá, malé liesky sú žltkasto zelenej až tmavozelenej farby a kalichovité kvety sú fialovej až tmavomodrej farby. Plody obsahujú množstvo hnedých alebo čiernych semien. Odvary sú charakteristické veľmi horkou chuťou. Boli známe už z čias civilizácie Inkov a používali sa na zníženie horúčky a pri bolestiach žalúdka. Vývary z nej pôsobia močopudne, čistia krv, zvyšujú tvorbu žlče a uľahčujú jej vylučovanie, čím pomáhajú predchádzať vzniku žlčových kameňov. Eliminujú z organizmu cholesterol a sú dobrým regulátorom metabolizmu tukov. Uľahčujú zníženie váhy pri obezite. V súčasnosti sa najviac používajú na zníženie hladiny cholesterolu, na očistu tela a regeneráciu pečene. Posledné výskumy potvrdzujú aj použiteľnosť rastliny Hercampuri pri liečbe leukémie.

Pomáha pri:

- liečbe pečeňových chorôb

- cukrovke - zvýšenej hladine cholesterolu

- regenerácii a povzbudení funkcie pečene a žlčníka

- očiste krvi

- pri úprave metabolizmu (odbúravanie tukov)

- pri infekciách

„Ak môžeme nahradiť farmaceutické lieky prírodnými liekmi alebo liekmi na báze rastlinných zdrojov, musíme to urobiť. Človek má vo svojom vnútri ohromný obranný potenciál. Liečenie zdravotných problémov by malo tkvieť v prebudení týchto často spiacich, otupených možností. Liečba s peruánskymi rastlinami ako Uncaria Tomentosa, Sangre de Drago, Hercampuri, Pasuchaca, Chuchuhuasi, Maca je nenásilná metóda rátajúca s povzbudením obranných mechanizmov organizmu.“ (Edmund Szeliga, páter, poľský misionár) ŠESŤTÝŽDŇOVÁ OČISTNÁ KÚRA dávkovanie: Hercampuri trikrát denne (v prestávkach medzi jedlami) jednu kapsulu.

Pozor: Očistná kúra môže podstatne zoslabiť pôsobenie lieku, ktorý chorý užíva, napr.lieku predpisovaných pri ochorení vencovitých tepien, alebo pri vysokom krvnom tlaku. Vždy je potrebné informovať lekára, pretože sa môže stať, že počas očistnej kúry bude potrebné zvýšiť predpísané dávkovanie. Očistnú kuru nemožno odporučiť pacientom, ktorí užívajú antibiotiká alebo hormonálne lieky. Kúru je možné opakovať po 4-6 mesiacoch.

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie. Nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom. Údaje a informácie sú prevzaté z dostupných overených zdrojov.