Croton lechleri - Sangre de Drago - strom

Croton lechleri z čeľade prýštecovej - Euphorbiaceae, ktorá je pôvodom z Northwestern, z južnej Ameriky - všeobecne známy ako Sangre de Drago. Užívanou častou stromu je tmavo červená miazga = latex, ktorá vyteká po narezaní škvrnitej kôry. Nazýva sa aj „Dračia krv“.

Účinky: výskumy dokazujú, že má významné antibakteriálne, antivírusové a antiseptické účinky. Napomáha pri zápalových ochoreniach žalúdka, žalúdočných ako aj dvanástorníkových vredoch. Ďalej sa Dračia krv môže používať ako účinný pomocník pri chrípke, tuberkulóze, pri zápale hrtana, mandlí, dutiny ústnej, pri pásovom opare a hemoroidoch.

„ Ak môžeme nahradiť farmaceutické lieky prírodnými liekmi alebo liekmi na báze rastlinných zdrojov, musíme to urobiť. Človek má vo svojom vnútri ohromný obranný potenciál. Liečenie zdravotných problémov by malo tkvieť v prebudení týchto často spiacich, otupených možností. Liečba s peruánskymi rastlinami ako Uncaria Tomentosa, Sangre de Drago, Hercampuri, Pasuchaca, Chuchuhuasi, Maca je nenásilná metóda rátajúca s povzbudením obranných mechanizmov organizmu.“ (Edmund Szeliga, páter, poľský misionár)

KÚRA ODPORÚČANÁ PRI PLYNATOSTI, PREKYSLENí, ZÁPALOCH TRÁVIACICH CIEST, HNAČKY, CHRONICKOM ZÁPALE ŽALÚDKA, OCHORENIE ŽALÚDKA A DVANÁSTORNÍKA

Dávkovanie:

Prvá etapa

- šesťtýždňová očistná kúra (viď.Hercampuri)

Druhá etapa

- trojmesačné:

SANGRE DE DRAGO

- užívať počas jedla alebo po jedle trikrát denne 10 kvapiek (najlepšie rozpustených v šťave z hrozna) alebo trikrát denne jednu kapsulu extraktu a súčasne

VILCACORA

- užívať trikrát denne (30minút pred jedlom) jednu kapsulu prášku alebo raz denne jednu kapsulu extraktu alebo 10 kvapiek extraktu tekutého (prechodne môže vyvolať riedku stolicu)

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie. Nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom. Údaje a informácie sú prevzaté z dostupných overených zdrojov.