Huba Shiitake

Huba Shiitake je pôvodom z Japonska a Číny. Má charakteristické hnedé klobúky červenkastého nádychu. Už v minulosti bola užívaná ako potravina s priaznivými účinkami, ktoré sa po stáročia využívali najmä vo východnej Ázii. Huby Shiitake pôsobia ako špongie, ktoré nasávajú jedovaté látky z tela a preto účinne absorbujú rádioaktívne žiarenie. Štúdie zistili aj protinádorové účinky, znižovanie hladiny cholesterolu a vysokého krvného tlaku.

Avšak Shiitake sa využíva najmä na pri chorobách horných dýchacích ciest, pri zlom krvnom obehu a pri ťažkostiach s pečeňou. Liečivá huba Shiitake má prirodzené antibakteriálne účinky a pomáha pri liečbe vredov a iných žalúdočných problémov. V Japonsku, Kórei a Číne je už viac ako 1000 rokov známa ako liek a doplnok stravy. Shiitake je z gastronomického hľadiska huba s veľmi výraznou chuťou, mäsitej konzistencie. Z lekárskeho hľadiska je dnes už uznávaná ako prírodný prostriedok na liečbu rôznych civilizačných chorôb. V japonskom liečiteľstve je využívaná asi 2000 rokov. Hovorí sa jej elixír života alebo huba dlhého života, a to práve pre jej liečivé účinky.

Účinky:

- podporuje imunitný systém

- má protinádorové a radioprotektivné účinky

- úspešne sa osvedčila pri liečbe a prevencii akné

- pôsobí antioxidačne

- potláča riziko zvýšeného krvného tlaku, posilňuje celkovú obranyschopnosť organizmu proti vírusovým ochoreniam

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie. Nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom. Údaje a informácie sú prevzaté z dostupných overených internetových zdrojov.